Nasza biblioteczka sukcesu cz.3

anatomia biznesu motywacjaTo świetna książka, pełniąca znakomicie rolę poradnika jak opanować kardynalną umiejętność zarządzania jaką jest motywacja.
W oparciu o wnikliwe badania nad motywacją J. Adair przedstawia szereg strategii skutecznego motywowania zespołów i jednostek. Przykłady i ćwiczenia pomagają znakomicie uczynić praktyczny użytek z zasad motywacji. Bardzo ważnym instrumentem są teksty załączone do każdego rozdziału.Anatomia biznesu.

„Motywacja”    John Adair


anatomia biznesu przywództwoKażdy ambitny menadżer powinien posiadać odpowiednie umiejętności przywódcze. Najlepsi nauczyciele i znawcy tajników przywództwa to wielcy liderzy-Juliusz Cezar, Aleksander Macedoński, Napoleon, Churchill, Cheles De Gaulle, Abraham Lincoln, Margaret Thatcher i wielu innych. ich słowa i czyny uczą, jak skutecznie przewodzić innym.
John Adair opisuje zasady i filozofię, która kierowała poczynaniami wielkich przywódców. Podpowiada, w jaki sposób można wykorzystać ich doświadczenia w codziennej praktyce. Poszczególne rozdziały książki poświęcone są podstawowym aspektom przywództwa, począwszy od wiedzy, posiadanych umiejętności, poprzez charyzmę ale i pokorę, skuteczne podejmowanie decyzji a skończywszy na sprawnym porozumiewaniu się z podwładnymi. Na końcu każdej części książki zamieszczono zestaw głównych myśli oraz spraw, nad którymi warto się zastanowić.Anatomia biznesu.

„Przywództwo”    John Adair


Asertywność doskonałaAsertywność to pojęcie, które pojawiło się w naszym języku niedawno i robi błyskawiczną karierę. Jest to – najkrócej mówiąc – sztuka mówienia „NIE”. Niewielka książeczka Jana Fergusona to doskonała pomoc dla wszystkich, którzy pozwalają podporządkować się innym, nie potrafią zdecydowanie, ale kulturalnie odmówić, nie umieją wyartykułować swoich potrzeb i oczekiwań. Problemy tego typu są jedną z głównych przyczyn niepowodzeń w życiu osobistym i zawodowym. Ta książka może pomóc je przezwyciężyć.

„Asertywność doskonała”     Jan Ferguson


anatomia biznesu budowanie zespołuWe współczesnym biznesie większość zadań realizują zespoły, zatem umiejętność ich budowania i prowadzenia stanowi żywotny atrybut zarządzania. Tom Budowanie zespołu z serii Anatomia biznesu ma na celu pomóc w doborze właściwych ludzi, tworzeniu, utrzymaniu i kierowaniu zespołami.
Jest to w istocie książka praktyczna. Po jej przestudiowaniu i skonfrontowaniu z własnym doświadczeniem posiądziesz kwantum wiedzy na temat grup, generowania efektywnej pracy zespołowej. Wzbogaca ją szeroki wybór przykładów, anegdot oraz list kontrolnych działań; wszystko to ma na celu poprawę pracy zespołu.

Anatomia biznesu. „Budowanie zespołu”   John Adair


chcę mogę osiągnęKonkretny program osiągania sukcesu. Proste techniki, które umożliwiają nowe zaprogramowanie podświadomości tak, by zrealizować wszystkie swoje zamierzenia.

„Chcę! Mogę! Osiągnę!”   Peter Kummer