Nasza biblioteczka sukcesu cz.2

Czy książka może odmienić Twoje życie? Przekonaj się sam!

notatnik milioneraCałkowicie nowa, nowatorska metoda, mająca pomóc zwykłym ludziom w odnoszeniu niezwykłych sukcesów. „Notatnik… ” to dla wszystkich przewodnik na XXI wiek. Dokładny, liczący się z rzeczywistością, sprawdzony i bardzo mądry.

„Notatnik milionera” Steven K. Scott
 
 
 
 
 


co mozesz zmienicKsiążka ta pomoże ci zrozumieć, że nieuzasadnione mniemanie, iż wszystko da się zmienić, może czasem okazać się tragicznym w skutkach nieporozumieniem. Natomiast optymistyczne przekonanie, że są dziedziny życia, które można zmienić, pozwoli ci, zaoszczędzić czas, pieniądze i energię na osiągnięcie tego, co jest rzeczywiście możliwe.

„Co możesz zmienić, a czego nie możesz” Martin E.P. Seligman

 


ja Książka poświęcona jest temu JA, które każdy z nas nosi w sobie. Autor uczy jak polepszyć swoje życie bez konieczności zmieniania otoczenia. Zastosowanie praktycznych rad tu opisanych pomoże wyzwolić się z programowania narzuconego przez rodzinę, szkołę i otoczenie, pomoże osiągnąć sukces i pozwoli być szczęśliwym bez poczucia winy. Lektura tej książki może całkowicie odmienić życie.

„Ja” Tadeusz Niwiński


mysl i bogac sie Oto książka, która stała się niekwestionowanym klasycznym dziełem literatury motywującej działania ludzkie. Odmieniła życie milionów kobiet i mężczyzn, zarówno dorosłych, jak i wkraczających w dojrzałe życie i stworzyła wspaniałe dziedzictwo osiągnięć dokonanych przez dzisiejszych i wczorajszych czołowych działaczy w dziedzinie biznesu, administracji rządowej i życia publicznego.

„Myśl… i bogać się” Napoleon Hill
 
 


mozesz uzdrowic Autorka opisała swoje doświadczenia: uznana za nieuleczalnie chorą na raka, w okresie przygotowania się do operacji zdołała wyleczyć się sama. Jej główne przesłanie streszcza się w zdaniu: „Jeżeli tylko jesteś gotów uruchomić siły swojego umysłu, możesz wyleczyć się niemal z każdej choroby”. Niniejsza książka to swoisty kurs metod Louise L. Hay. Autorka krok za krokiem uczy w niej sposobów rozwiązywania swych lęków i napięć, trudności w stosunkach z otoczeniem, a także przeciwdziałania aktualnym i potencjalnym chorobom.

„Możesz uzdrowić swoje życie” Louise L. Hay


diamentFaber pisze, że każdy z nas jest niczym nie oszlifowany diament, któremu trzeba nadać blasku wyzwalając potencjał pozwalający odnieść wspaniały sukces. Ale trzeba wiedzieć jak to zrobić. Tak jak w wypadku szlifowania diamentów potrzebna jest wiedza by rozpoznać jakość diamentu i jaki rodzaj szlifu pokaże jego prawdziwy blask. Potrzebna jest sprawność ręki przy szlifowaniu i koncentracja. No i oczywiście odpowiednie nastawienie.

„Diament nie oszlifowany” Barry J. Farber – przeklad: M. Fabianowska


6 filarowTe sześć filarów, o których mowa w tytule tej wspanialej książki to: świadomość życia, samoakceptacja, podjęcie odpowiedzialności za siebie, asertywność, cel życiowy, uczciwość. Autor nie tylko opisuje na czym każdy z tych filarów polega. Pokazuje on także w jaki sposób wprowadzić w życie każdy w tych elementów i w jaki sposób je na co dzień używać.

„6 filarów poczucia własnej wartości”  Nathaniel Branden


We współczesnym biznesie większość zadań realizują zespoły, zatem umiejętność ich budowania i prowadzenia stanowi żywotny atrybut zarządzania. Tom Budowanie zespołu z serii Anatomia biznesu ma na celu pomóc w doborze właściwych ludzi, tworzeniu, utrzymaniu i kierowaniu zespołami.
Jest to w istocie książka praktyczna. Po jej przestudiowaniu i skonfrontowaniu z własnym doświadczeniem posiądziesz kwantum wiedzy na temat grup, generowania efektywnej pracy zespołowej. Wzbogaca ją szeroki wybór przykładów, anegdot oraz list kontrolnych działań; wszystko to ma na celu poprawę pracy zespołu.

Anatomia biznesu. „Budowanie zespołu”   John Adair