Książki o zdrowiu

o zdrowiuŚwiadomość Polaków dotycząca szeroko pojętego zdrowia jest bez wątpienia coraz większa. Zasługa to m.in. licznych kampanii społecznych, programów telewizyjnych, a także różnych książek promujących zdrowy tryb życia. Oczywiście nie każdy tytuł, jaki znajdziemy w księgarni czy bibliotece, zasługuje na uwagę. Sporo jest poradników sygnowanych nazwiskami celebrytów, które trudno posądzać o sprawdzoną, odkrywczą wiedzę. Wydaje się jednak, że warto któregoś dnia zrobić dobry research i zaopatrzyć się w kilka najciekawszych tytułów.
A jest z czego wybierać. Księgarnie pełne są zarówno encyklopedii zdrowia, książek specjalistycznych dotyczących konkretnych schorzeń, a także wspomnianych poradników pisanych przez znane osobistości. Rozeznanie się w tym wszystkim może być zatem dość trudne. Przede wszystkim – owe poradniki prawdopodobnie można od razu wykreślić z listy zakupowej. Być może znajdują się wśród nich tytuły warte uwagi, niemniej jednak nikt chyba nie wierzy, że np. Krzysztof Ibisz faktycznie jest w stanie zdradzić wielki sekret na temat tego, jak dobrze wyglądać po czterdziestce, czy pięćdziesiątce. Wydawnictwa te mają za zadanie wyłącznie jak najwięcej zarobić i nie stoi za nimi jakakolwiek misja i rzetelność. Z drugiej strony – nie każdemu tytułowi na pozór specjalistycznemu można zaufać. Z pomocą jak zwykle przychodzi internet, lecz opinie tam zamieszczane też trzeba traktować z pewną dozą nieufności.

Nie każdego oczywiście interesują sprawy medyczne – choroby, operacje, strzykawki, lekarstwa – kwestie te mogą niekiedy bardziej odstraszać niż przyciągać. Wydaje się jednak, że warto mieć w domu co najmniej jedną sprawdzoną książkę na temat zdrowia.

Zobacz opisywane w książce strzykawki insulinowe.